Tapalı Sac Varil Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Yaygın olarak 30-216 Lt. hacimlerinde plastik veya metal(sac)’den üretilmektedir. Silindirik yapıya sahip olan variller tapa kapaklı ve çember kapaklı olarak ambalajı olarak kullanılır.

 

Tapalı sac variller, genellikle çeşitli malzemelerin saklanması, taşınması ve depolanması için kullanılan, kapaklı veya kapalı olarak tasarımlanmış sac varillerdir. Tapalı sac variller, içindekini dış etkenlerden koruyarak saklama ve taşıma işlemlerinde daha güvenilir hale getirir. Örneğin, endüstriyel hammaddeler, gıda maddeleri, kimyasallar ve benzeri maddeler tapalı sac varillerde saklanabilir. Tapalı sac variller ayrıca, çeşitli tesislerde su, yağ ve diğer sıvıların taşınmasında da kullanılır.

Tapalı sac variller, genellikle polietilen, polipropilen ve diğer polimerlerden imal edilir ve çeşitli boyutlarda üretilebilir. Örneğin, tapalı sac variller genellikle 20 litre ile 1000 litre arasında değişen hacimlerde üretilebilir. Hangi boyutun kullanılacağı, saklanacak ya da taşınacak malzemenin özelliklerine ve miktarına göre belirlenir.

Tapalı sac varillerimiz için tıklayınız…