Sac Varil

Sac variller, genellikle çeşitli malzemelerin saklanması, taşınması ve depolanması için kullanılır. Örneğin, endüstriyel hammaddeler, gıda maddeleri, kimyasallar ve benzeri maddeler sac varillerde saklanabilir. Sac variller ayrıca, çeşitli tesislerde su, yağ ve diğer sıvıların taşınmasında da kullanılır.

Sac variller, genellikle polietilen, polipropilen ve diğer polimerlerden imal edilir.  Çeşitli boyutlarda üretilebilir. Örneğin, sac variller genellikle 20 litre ile 1000 litre arasında değişen hacimlerde üretilebilir. Hangi boyutun kullanılacağı, saklanacak ya da taşınacak malzemenin özelliklerine ve miktarına göre belirlenir.

Sac variller tapalı ve çemberli olarak ikiye ayrılırlar.

Tapalı Sac Variller

Tapalı Plastik Varil kapakları özel olarak üretilmektedir. Dış dünyayla hava akışını keserek ürünlerinizin bozulma ihtimalini ortadan kaldırır.

Yaygın olarak 30-216 Lt. hacimlerinde plastik veya metal(sac)’den üretilmektedir. Silindirik yapıya sahip olan variller tapa kapaklı ve çember kapaklı olarak kullanılacağı materyalin cinsine göre üretilir. Toz, çamur, katı ve jel malzemeler için çember kapaklı variller tercih edilirken sıvı materyaller için tapa kapaklı variller tercih edilir.

Çemberli Sac Varil 

60 litre alabilen çemberli plastik varil 3 kat istifleme özelliğine sahiptir. Varilin yüksekliği 628 mm, çapı 400 mm ve ağız çapı ise 328 mm’dir.

Çemberli sac variller tehlikeli ve kimyasal malzemelerin (hidrojen peroksit, nitrik asit, sülfürik asit gibi) taşınması ve depolanması için uygun şekilde üretilmektedir. Uluslararası kurallara uygun olarak üretilmesi nedeniyle tüketicinin talebini yüksek oranda karşılamaktadır.